Festivāls 2020

Sansusī festivāls 2020 1 (Foto autors Toms Harjo)
7. augusts, 2020 - 10. augusts, 2020 17:00 Aknīstes novads, Susēja, bijušās pagastmājas pagalms

Septītais festivāls Sansusī – Aknīstē un pagalmos visā Latvijā

Septītais festivāls Sansusī Aknīstē šogad notiks no 7. līdz 9. augustam. Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojums pandēmijas Covid-19 dēļ, klātienē festivālu varēs baudīt ierobežots skaits cilvēku, tomēr organizatori nodrošinās iespēju kļūt par Sansusī apmeklētājiem attālināti neierobežotam cilvēku skaitam no jebkuras vietas, kur ir interneta pieslēgums.

Festivāla Sansusī vadītājs Armands Siliņš: “Jau no pašiem festivāla aizsākumiem 2014. gadā Sansusī ir bijis kompakts – gan konceptuāli, gan apmeklētāju skaita ziņā. Festivāla teritorija spēj uzņemt lielāku skaitu apmeklētāju, nekā mēs parasti ļaujamies. Šogad, lai festivāls varētu notikt droši un atbilstoši valdības lēmumiem, esam nolēmuši ierobežot apmeklētāju skaitu, samazinot to vismaz par divām trešdaļām. Vienlaikus, sekojot kultūras pieejamības aktualitātēm, šogad atvērsim festivāla digitālo sadaļu.”

Trīs dienu garumā mājaslapā sansusi.lv varēs baudīt festivāla programmu savās viedierīcēs, iegādājoties tiešraides pieejas kodu. Tā būs baudāma trīs dažādos digitālās pārraides veidos – tradicionāli filmētas tiešraides, ar virtuālās realitātes elementiem papildinātas tiešraides un interaktīvi iekļaujošie notikumi. Attālināti varēs iesaistīties ģimenes spēlē, baudīt Susējas meža ainavas, kā arī vērot starptautiskas mākslinieku grupas Membra multimediālu programmu, kas sagatavota tieši festivāla digitālajai videi.

Armands Siliņš: “Zināms, ka latvieši māk organizēt dārza ballītes, cilvēku ar organizēšanas iemaņām un izdomu Latvijā netrūkst – cik daudz lielisku stāstu no apkārtējiem dzirdēts par episkām svinībām savos pagalmos! Tad nu rosinām ikvienu, kas vēlas iegūt citādāku festivāla baudīšanas pieredzi, veidot pašiem savas mazās festivāla vēstniecības dārzos, pagalmos, garāžās, viesistabās vai bēniņos ar tematisko nosaukumu Sansusī! Mums ļoti interesē, kas no tā visa sanāks, tāpēc aicinām dalīties ar saviem radošajiem risinājumiem sociālajās platformās, lietojot tēmturi #festivalsSansusi.”

Tiešraidi nodrošinās digitālo risinājumu apvienība Serviss. Daļu festivāla koncertu pēc kāda laika varēs noskatīties atkārtoti, tomēr liela daļa notikumu būs piedzīvojami tikai šajās trijās Sansusī dienās. 

Sansusī viesus festivāla teritorijā Aknīstē sāks uzņemt no piektdienas, 7. augusta, plkst. 17.00, kad sāksies arī tiešraides prelūdija. Kā jau ierasts festivālā, būs gan ko ēst, gan ko dzert, gan kur bērnus nodarbināt. Festivāla komanda gādās informāciju un norādes par visu nepieciešamos distancēšanās un drošības pasākumu ievērošanu.

Festivālu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Ticket Type Price Cart
3 dienu biļete 3.0050.00

Izvēlieties

3dienu biļete ar kodu 25.00

Pievienot grozam

Tiešraides biļete 7.00

Pievienot grozam