Festivāls

Ik gadu, augusta otrās nedēļas nogalē, rezidenču centra Susēja teritorija tiek atvēlēta alternatīvajam kamermūzikas festivālam Sansusī. Festivāls veidots kā māksliniecisks piedzīvojums. Skatītāji tiek aicināti nevis, iepriekš iepazīstoties ar programmu, meklēt atpazīstamus vārdus un zvaigznes, bet doties uz festivālu kā vienotu mākslas darbu. No programmas līdz festivāla teritorijas scenogrāfijai – festivāls veidots kā māksliniecisks sajūtu ceļojums. Katra detaļa festivāla teritorijā iekļaujas pārdomātā scenogrāfijā, kurā nav vietas komerciāliem reklāmas stendiem vai tirgotājiem, kas varētu novērst skatītāju uzmanību vai nogurdināt uztveri. Tādējādi apmeklētāji tiek aicināti ar atvērtību piedalīties festivālā no sākuma līdz beigām un atklāt jaunus mākslas darbus bez iepriekš izveidotiem stereotipiem un aizspriedumiem. Festivālā visi koncerti un izrādes ir vienlīdz svarīgas, tāpēc tie nenotiek vienlaicīgi, un starp programmas norisēm ir aptuveni stundu ilga pauze, lai publika varētu izbaudīt pēcgaršu no iepriekšējā mākslinieciskā pārdzīvojuma un iekšēji sagatavoties nākamajam.

Festivāla nepiespiestā gaisotne veicina apmeklētājos zinātkāri, tāpēc nebaidāmies tik lielu akcentu likt uz laikmetīgo mākslu.

Jaunas skatītāju paaudzes veidošana

Bērni un jaunieši ir mūsu nākotnes publika, tāpēc īpaši liela uzmanība festivālā tiek pievērsta kvalitatīvas mākslinieciskās programmas veidošanai bērniem un jauniešiem.

Jaunrades veicināšana

Festivāls Sansusī vēršas ar skatu nākotnē – audzinot jaunos klausītājus un atbalstot šodienas talantīgākos māksliniekus. Mēs ticam, ka šodien radītie darbi būs rītdienas klasika, tāpēc līdzās klasikas šedevriem festivālā liela uzmanība vērsta XX un XXI gadsimta skaņdarbiem. Festivāls vēlas Latviju redzēt ne tikai kā kultūru patērējošu, bet arī radošu valsti. Tāpēc katru gadu festivāls pasūta jaundarbus gan mūzikas, gan skatuves mākslas jomā. Tiek nodrošināta telpa, kurā skatuves mākslas darboņi var realizēt savu talantu un ieceres.

Brīvprātīgie

Mums patīk Sansusī un mēs gribam, lai Sansusī ir labs un skaists notikums. Bez palīgiem tas nebūtu iespējams! Raksti uz brivpratigais@sansusi.lv

Susēja

Festivāls noris Aknīstes novadā, vairs neeksistējoša ciema Susēja bijušās pagastmājas pagalmā un blakus mežiņos un cirsmās. Attālums no šejienes līdz Rīgai ir aptuveni 150 km, bet līdz smaidam sejā un vieglumam kājās tikai pāris minūtes.

Atbalstītāji