Kamermūzikas koncerts kupolā

28. oktobris, 2023 17:00 - 18:30 Sansusī rezidenču centrs, Aknīstes novads, Susēja

Lai veicinātu profesionālas mākslas pieejamību Sēlijas reģionā, biedrība Sansusī aizsāk programmu “Kamermūzikas koncerti Susējas kupolā”. Šīs programmas noslēdzošajā koncertā uzstāsies LNSO klaviertrio: Indulis Cintiņš, Dace Zālīte-Zilberte un Mārtiņš Zilberts.

♢ Indulis Cintiņš ir LNSO I vijoļu grupas mūziķis kopš 2006. gada un kopš 2010. gada – vijolspēles pasniedzējs Jūrmalas mūzikas skolā. Kopš 2012. gada piedalās Classical Concert Chamber Orchestra koncertos Eiropā. Kopš 2006. gada spēlē kvartetā Undertango. Dibinājis un vada stīgu kvartetu Fantastic Four, kas spēlē mūziku no klasikas līdz džezam. Indulis piedalījies LNT un Valmieras teātra izrādēs.

Indulis Cintiņš dzimis mūziķu ģimenē. Mācījies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie Romana Šnē un Andra Baumaņa, kurš bija Induļa pedagogs arī JVLMA. 2009. gadā Indulis ieguva maģistra grādu JVLMA Valda Zariņa un Evas Binderes klasē. Viņš papildinājis prasmes Hamburgas Mūzikas augstskolā un Štutgartes Baha akadēmijā. Spēlējis Klaudio Abado vadītā Mālera jauniešu kamerorķestra pamatsastāvā (2004, 2005) un bijis Šlēzvigas-Holšteinas mūzikas festivāla orķestra mūziķis. Starptautisku konkursu laureāts.

♢ Dace Zālīte-Zilberte ir LNSO čellu grupas mūziķe un “LNSO čellu Dream Team” dalībniece. Starptautisku konkursu laureāte. Saņēmusi JVLMA un Swedbank gadabalvu jaunajam mūziķim 2011. Nominēta Lielajai mūzikas balvai 2012 kategorijā “Gada debija”. Uzstājusies solo ar JVLMA, Liepājas Simfonisko orķestri un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri,
2017. gadā klajā nāca Daces Zālītes un Mārtiņa Zilberta ieskaņots tvarts, kas veltīts izcilā čellista, Daces skolotāja Māra Villeruša piemiņai un kurā iekļautas Johannesa Brāmsa un Sezāra Franka sonātes.

Dace mācījusies čella spēli Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie Arvīda Tareilas un JVLMA pie Māra Villeruša, kura vadībā un ar neaizvietojamu koncertmeistares Ilzes Dzērves atbalstu viņai turpmākos astoņus gadus bijusi iespēja apgūt čella repertuāra nozīmīgākos skaņdarbus.

♢ Mārtiņš Zilberts kopš 2008. gada ir Latvijas Nacionālās operas galvenais solistu koncertmeistars, no 2009. gada – JVLMA Kameransambļa un klavierpavadījuma katedras docents. Viens no visaktīvāk koncertējošiem Latvijas pianistiem koncertmeistariem, daudzu kamermūzikas projektu dalībnieks, pieprasīts vokālistu repetitors. Saņēmis Latvijas Nacionālās operas fonda gadabalvu par izcilu māksliniecisko sniegumu 2018. gadā. Nominēts Lielajai mūzikas balvai 2019 kategorijā par Izcilu darbu ansamblī.
Uzstājies daudzviet Eiropā, Japānā, Īslandē, Krievijā, Kanādā. Regulāri veic mūzikas ierakstus Latvijas Radio, piedalās izrādēs Latvijas teātros, uzstājas ar Latvijas Radio kori un Valsts Akadēmisko kori “Latvija”. Katru gadu sniedz kamermūzikas koncertus Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē kopā ar pazīstamiem kamermūziķiem. Instrumentālo ansambļu Undertango un “Brokastis četratā” līdzdibinātājs un dalībnieks.

2015. gadā Mārtiņš Zilberts kopā ar Induli Cintiņu un Daci Zālīti izveidoja Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra klaviertrio, ar kuru atskaņotas vairākas vērienīgas koncertprogrammas.

Projekts “Kamermūzikas koncerti Susējas kupolā” tiek īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Sēlijas kultūras programmas finansējumu.

Mākslinieki tuvākajās dienās tiks precizēti

Ieeja par ziedojumiem

Ticket Type Price Cart