Kautiņi

PIRMAIS SANSUSĪ MŪZIĶU KAUTIŅU TURNĪRS,  rīko Tu jau zini Kur. un Sansusī

Ja iepriekš neesi neko dzirdējis par mūziķu kautiņiem, tad te īss skaidrojums — mūziķu kautiņš ir viens no festivāla Sansusī atraktīvākajiem un atpazīstamākajiem formātiem, kur mūziķu tehniskās prasmes ir mazākais, kas tiek vērtēts, jo tā jau ir lieta, kas jebkuram profesionālam mūziķim ir neatņemama sastāvdaļa, bet liela mute, asprātība un atbrīvotība uz skatuves neierastos apstākļos — tas daudziem, pat dažkārt arī lielām zvaigznēm, ir izaicinājums.

Katrā kārtā mūziķi cīnīsies par tikšanu nākamajā un visa turnīra uzvarētājs saņems galveno balvu – 1000 EUR un lielīšanās tiesības kā niknākais kauslis mūzikā.
Katrā vakarā mūziķi pamīšus izpildīs pa 3 kompozīcijām. To, kurš būs labākais, noteiks žūrija un  kautiņa apmeklētāji.

Starplaikā būs dzeja!

Trešā cīņa 04.08.2022 20:00

Pirmais pāris

VIJA MOORE
Vija studē Global Music bakalauru Sibēlius Mūzikas akadēmijā Helsinkos, Somijā. Bērnībā spēlēja kokli, vijoli, dziedāja un dejoja folkloras kopā “Kokle”. Vidusskolas posmā Vija ir absolvējusi NMV Emīla Dārziņu mūzikas skolu, sitaminstrumentu klasi. Ar folkloras kopu “Kokle” Vija piedalījās vairākos starptautiskos Ziemeļvalstu tautas mūzikas projektos un iepazina jaunu mūzikas pasauli ar atšķirīgām mūzikas tradīcijām. Tur viņa atklāja citus veidus kā radīt un spēlēt mūziku. Savās studijās Vija pēta tradicionālās marimbas un šobrīd apgūst Rietumāfrikas marimbu – diatonisko balafonu. Balafona spēlēšanu pavada iepazīšanās ar saistītajām mūzikas tradīcijām un spēles tehnikām. Apvienojot iegūtās akadēmiskās zināšanas un marimbas spēli ar tradicionālo mūziku, Vija eksperimentē un saliek to kopā ar savu loloto latviešu tautas mūziku. Studiju izvirzītais merķis šobrīd ir radīt un izkopt savu personīgo spēlēšanas stilu, iedvesmojoties no dažādām tautas mūzikas tradīcijām.

ALEKSANDRS KALĒJS
Aleksandrs Kalējs ir kaismīgs latviešu mūziķis, kas apbur ar jaunu ideju un krāsu meklējumiem. Uzstājies gan teju visās Eiropas valstīs, tostarp senākajā Nīderlandes mūzikas festivālā, gan sniedzis koncerttūri ASV. Ņujorkā kļuvis par Gēršvina konkursa laureātu, kā arī ieguvis atzinības par Baha, latviešu, Skrjabina un laikmetīgās mūzikas interpretācijām. Vienlaikus duetā ar altistu Dāvi Sliecānu nemitīgi veido jaunas koncertprogrammas, kā arī iegūst Grand Prix Melngalvju brālības konkursā un 24. Briseles starptautiskajā mūzikas konkursā. Uzstājoties ar orķestriem, sadarbojas ar tādiem diriģentiem kā Vytautas Lukočius, Andris Vecumnieks un Robert W. Butts. Klavierspēli studējis Rīgā un Vīnē pie Sergeja Osokina (JVLMA), Dinas Attes (EDMV) un Avedis Kouyoumdjian (MDW). Aleksandrs ir pateicīgs neskaitāmiem mentoriem kā Mihails Voskresenskis, Shunske Sato, Herta Hansena, François Killian, Hortense Cartier-Bresson, Yefim Bronfman, Eliso Virsaladze, Ellen Corver un daudziem citiem.

Otrais pāris

LAURA MUCENIECE
Šobrīd esmu orķestra mūziķe Vanemuines teātra orķestrī Tartu Igaunijā (esmu tur kopš pagājušā gada). Savas muzikālās gaitas aizsāku Skrīveros (no kurienes arī esmu es pati), vidusskolā pārcēlos uz Rīgu, kur paralēli Rīgas Valsts 1. ģimnāzijai mācījos arī mūzikas vidusskolā, tam sekoja bakalaura studijas JVLMA, kuru laikā biju arī apmaiņas programmā Dānijā. Tas savukārt pamudināja mani turpināt studijas ārzemēs, un maģistra diplomu ieguvu Stavangerā (Norvēģijā), kur paralēli studijām aktīvi piedalījos dažādos kamermūzikas un laikmetīgās mūzikas projektos, kā arī spēlēju solo programmas. 

Latvijā esmu kā viesis muzicējusi Nacionālā Simfoniskā, Liepājas Simfoniskā orķestra un Simfonietta Rīga sastāvā, kā arī piedalijusies neskaitāmos projektu/ festivālu orķestru sastāvos.    

Aktīvi piedalos arī dažādās meistarklasēs gan Latvijā gan ārzemēs, kas ir viens no sverigakajiem stimuliem manā izaugsmē.  

EDGARS KARPENSKIS ALLAŽS
Edgars Karpenskis-Allažs ir Hāgas Karaliskās konservatorijas students Bram Vam Sambeek fagota klasē. Fagotists ir vairāku starptautisku konkursu laureāts un piedalījies meistarklasēs pie Gustavo Nunez, Simon Van Holen, Audun Halvorsen un citiem.
Edgars ir sniedzis koncertus Nīderlandē, Dānijā, Itālijā, Austrijā, Vācijā un Norvēģijā.

Biļetes uz kautiņiem

Otrajā vakarā uzvaras laurus plūca DANIILS KUZMINS un ROBERT FLEITZ 

slide 1
Image Slide 2
Image Slide 2
Image Slide 1
Image Slide 1
Image Slide 3
Image Slide 3
Image Slide 3
Image Slide 3
Image Slide 3
Image Slide 3
Image Slide 3
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Otrā cīņa 27.07.2022 20:00

Pirmais kautiņa pāris

DANIILS KUZMINS
Akadēmiskais baritons, Latvijas Nacionālās operas un baleta kora mākslinieks, starptautisku konkursu laureāts, JVLMA un LMT gada balvas jaunajam mūziķim 2021 ieguvējs. Ar izcilību debitējis Malatestas lomā no Gaetāno Doniceti operas “Dons Paskuale” (operdziedāšanas diplomeksāmena ietvaros), veic aktīvu koncertdarbību kā kamermūzikas izpildītājs, paralēli darbojoties arī baroka mūzikas (sadarbībā ar Collegium Musicum Riga) un laikmetīgās mūzikas sfērās. Šī gada oktobrī, kā vienīgais Latvijas pārstāvis, Daniils tika izvirzīts pirmajai kārtai pasaules prestižākajam vokālistu konkursam Operalia by Placido Domingo.

KĀRLIS TIRZĪTIS 
Kārlis Gunārs Tirzītis (dz. 1996) ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas students Hertas Hansenas klasē. Pianists ir piedalījies dažādos starptautiskos konkursos Latvijā un ārzemēs. Pieminēšanas vērts ir Jūrmalas starptautiskais pianistu konkurss, Lionas starptautiskais pianistu konkurss, Latvijas nacionālie jauno pianistu pianistu konkursi. Kārlim ir bijušas meistarklases pie Vsevoloda Dvorkina, Reiņa Zariņa, Konstantīna Lifšica, Dinas Joffes, Dominika Merlē, Grehema Skota, Diānas Ketleres un citiem. Pianists regulāri sniedz solokoncertus un kamermūzikas koncertus Latvijā, koncertējis ASV, kā arī spēlējis ar orķestriem Latvijā un Čehijā.

Otrais kautiņa pāris

MARKS VIĻENSKIS
Marks Viļenskis ir starptautiski atzīts jaunais mūziķis no Latvijas, ieguvis maģistra grādu mūzikā Latvijas Mūzikas akadēmijā, kā arī ir studējis Porto Mūzikas augstskolā Portugālē. Ārzemju studiju laikā ir uzstājies ar Porto Mūzikas augstskolas bigbendu festivālā Guimaraes Jazz 2017 un privāti studējis džeza klavieres pie portugāļu pianista Pedro Gedeša.  Marks ir Latvijas Televīzijas klasiskās mūzikas konkursa ”Radīti mūzikai” finālists. Regulāri uzstājās kā solists ar simfonisko orķestri un kamermūzikas sastāvos Latvijā un ārvalstīs, paralēli strādā kā čella pasniedzējs Iķšķiles Mūzikas un Mākslas skolā. Marks ir Latvijā un ārvalstīs zināma klasiskās un tango mūzikas ansambļa „Tangoriginales” un jaunā džeza mūzikas projekta “The Old World Blues” dibinātājs. 2022. gadā Marks ir saņēmis uzaicinājumus koncertēt ar saviem ansambļiem Portugālē (Porto Cello Festival) un Francijā(Nice Jazz festival). Viņš ir uzstājies uz vienas skatuves ar tādiem pasaulē pazīstamiem džeza mūziķem kā Jeff Lederer, Joe Fiedler, Sebastian Noelle, Janet Lawson kā arī Latvijas džeza mūzikas zvaigznēm Olgu un Dianu Pirags, Intaru Busuli, Indriķi Veitneru, Andreju Jevsjukovu un daudziem citiem.

ROBERT FLEITZ 
Roberts ir dzimis Leiklendā, Floridas štatā, kur viņa tēvs jau no četru gadu vecuma mācīja viņam klavierspēli, Džuljarda skolas absolvents (bakalaura un maģistra grāds). Viņš ir kaislīgs jaunās mūzikas interprets, sadarbojies ar tādiem komponistiem kā Tan Duns, Paola Prestini, Džefrijs Mumfords un Liisa Hirša. Starp nesenajiem apbalvojumiem ir 2021. gada Pro Musicis starptautiskā balva, André Boucourechliev balva 2020. gada Starptautiskajā Orleānas pianistu konkursā un 2021. gada Roberta Tērnbula Klaviermūzikas fonda mūziķu stipendija. Viņa paša producētais albums Leaving a Room tika izdots 2021. gada septembrī, un tajā iekļauti jauno komponistu skaņdarbi, kas ierakstīti viņa Ņujorkas dzīvoklī uz 1970. gada Kawai.

Pirmajā cīņā pārākas meitenes.

slide 1
Image Slide 2
Image Slide 2
Image Slide 1
Image Slide 1
Image Slide 3
Image Slide 3
Image Slide 3
Image Slide 3
Image Slide 3
Image Slide 3
Image Slide 3
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Pirmā cīņa 20.07.2022 20:00

Pirmais vakara pāris

IEVA PARŠA Sansusī Tu jau Zini Kur Kautiņi

IEVA PARŠA
Kopš 2000. gada piedalījusies Latvijas Nacionālās operas iestudējumos (iesākumā kā kora māksliniece, bet kopš 2008. gada kā soliste) un dažādos lielas formas vokāli instrumentālo darbu atskaņojumos, specializējusies baroka un laikmetīgās mūzikas interpretācijās, lai gan viena no spilgtākajām mākslinieciskajām izpausmēm ir tieši kamermūzikas žanrs. Ievas uzmanības lokā ir galvenokārt laikmetīgā un latviešu komponistu mūzika, taču labprāt dzied arī baroka un romantisma repertuāru, visās šajās mūzikas jomās sevišķi lielu uzmanību pievēršot teksta un satura atklāsmei. Par latviešu komponistu solodziesmu un īpaši eksperimentālās vokālās lirikas pirmatskaņojumiem dziedātāja saņēmusi Latviešu mūzikas balvu 2008. Nominēta Lielajai mūzikas balvai 2008 un 2009.

AIGARS RAUMANIS Sansusī Tu jau Zini Kur Kautiņi

AIGARS RAUMANIS
Aigars ir viens no spožākajiem latviešu jaunākās paaudzes mūziķiem, vairāku starptautisku konkursu laureāts, Lielās Mūzikas balvas ieguvējs kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” (2019), kā arī JVLMA un LMT Gada balvas jaunajam mūziķim 2018 un vairāku citu apbalvojumu ieguvējs. Pirmatskaņojis Platona Buravicka koncertu “Temperature of Plastics”, Paula Dambja “Blaumanis brauc uz Brakiem” saksofonam un orķestrim un Andra Dzenīša “Pierrot” saksofonam solo, kā arī daudzus jaunākās paaudzes komponistu skaņdarbus. Paralēli saksofona spēlei velta laiku kompozīcijai; Aigara Raumaņa darbi skanējuši ASV, Izraēlā, Vācijā un lielākajās Latvijas koncertzālēs un dievnamos, tostarp Latvijas Radio 1. studijā, Koncertzālē Latvija, Lielajā Ģildē, LU Aulā, Rīgas Domā..

Otrais vakara pāris

LĪGA GRIĶE
Viena no panākumiem bagātākajām jaunajām mūziķēm un koncertkoklētājām. Par savu mērķi Līga uzstādījusi koncertkokles kā solo Instrumenta popularizēšanu Latvijas un pasaules akadēmiskās mūzikas vidē. Piedalījusies neskaitāmos starptautiskos konkursos, koncertos un festivālos kā soliste, koklētāju ansambļa dalībniece, kamermūziķe Somijā, Slovākijā, Anglijā, ASV, Belģijā, Nīderlandē u.c. Uzstājusies Karaliskajā Alberta zālē, Londonā (Royal Alberthall), Baruha mūzikas centrā, Ņujorkā (Baruch Performing Arts Center). 2017.g. ieguvusi JVLMA Gada balvu jaunajam mūziķim, 2022.g. nominēta Lielajai Mūzikas balvai kategorijā „Jaunais Mākslinieks”. Uzstājusies kā soliste ar Latvijas Nacionālo Simfonisko Orķestri, Liepājas Simfonisko Orķestri, Profesionālo Pūtēju orķestri „Rīga”, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfonisko orķestri un citiem Latvijā pazīstamiem orķestriem un ansambļiem.

LĪGA GRIĶE Sansusī Tu jau Zini Kur Kautiņi

MĀRIS ROZENFELDS
Profesionāls akordeonists, 2019. g. pavasarī Māris pabeidza Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūru – akordeona spēli mūziķis apguva pie pasniedzēja Artūra Novika. Ar ansabļa “Arcandela” mūziķiem Māris ir piedalījies Gundegas Šmites opusa “Es karā aiziedams: dainu kamermistērija” pirmatskaņojumā. Savukārt pavisam vēl nesen starptautiskā komponistu kursa “Composers+” ietvaros mūziķis kopā ar komponistiem no Norvēģijas, Serbijas un Lielbritānijas radīja un pēc tam pirmatskaņoja vairākas kompozīcijas. Akordeonists ir sadarbojies ar tādiem atzītiem mūziķiem kā Sandis Šteinbergs, Kristīne Balanas un diriģentiem ar pasaules vārdu – Tenu Kaljusti, Aināru Rubiķi, Normundu Šnē, kā arī ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri un kamerorķestri Sinfonietta Riga.

MĀRIS ROZENFELDS Sansusī Tu jau Zini Kur Kautiņi

Pasākumu atbalsta :

Rīgas dome