Rezidences

Kopš 2016.gada Susējā (Aknīstē) darbojas Sansusī mākslas rezidenču centrs. Projekts, kas sākotnēji bija orientēts kā rezidences konkrētu mākslas darbu tapšanai festivāla laikā, ir pārvērties par vērienīgu platformu jaunradei.

Līdz šim Sansusī mākslas rezidenču centrs dažādu projektu ietvaros ir uzņēmis vairāk kā 40 māksliniekus un turpina būt atvērts dažādu laikmetīgās mākslas žanru projektiem  visa gada garumā. 

Rezidenču centra sešās istabās vienlaicīgi var uzņemt līdz 13 mākslinieku lielu grupu.

Rezidenču centra tehniskais nodrošinājums: 

Mēģinājumu telpa “Kupols” – 14 m plats, 7m augsts, pieejama pamata skaņas un gaismas aparatūra, deju grīda, pianīns. Piemērots visa veida skatuves mākslām, t.sk., laikmetīgajam cirkam (iekares sistēmas netiek nodrošinātas).

Aktivitāšu zāle – 70 m2  pieejama pamata skaņu aparatūra, flīģelis, projektors, printeris. Dažāda veida iekštelpu aktivitātēm, semināriem, koncertiem.

Āra aktivitāšu telpa “KHOR ll” – īpašas konstrukcijas āra nojume atpūtai un sarunām.

Teritorijā pieejama ugunskura vieta ar picu krāsni.Vairāk informācijas: info@sansusi.lv

slide 1
slide 1
slide 1
slide 1
slide 1
slide 1
slide 1
slide 1
Image Slide 1
Image Slide 2
Image Slide 2
Image Slide 2
Image Slide 2
Image Slide 2
Image Slide 2
Image Slide 2
Image Slide 2
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Rezidenti

Eva Joča un igauņu māksliniece Mari Prekup

Abas mākslinieces iedvesmu gūst dabā. Izstādē apskatāmi tekstilmākslas darbi un linogriezuma instalācija, kas izzina jautājumus par cilvēku – dzīves līniju, emociālo piesaisti un psihoģeogrāfiskās atmiņas. Izstādi papildina Aknīstes un tās apkārtnes iedzīvotāju darbi, kas radīti kopā ar māksliniecēm.

Eva Joča (dz.1981) absolvējusi @Daugavpils Universitāte Mākslu fakultāti, specialitātē vidējās izglītības vizuālās mākslas skoltāja ar tekstilmākslas novirzienu. Šobrīd Eva strādā @Jēkabpils Mākslas skola Aknīstes filiālē par mākslas skolotāju.
Māksliniece lielākoties darbus rada, iedvesmojoties no dabas motīviem, atklājot tos caur tekstilmākslas tehniku – filcēšanu vai glezniecību. Kā filcēšanas, tā glezniecības izteiksmes līdzekļi ir plaši, ļaujot radoši paust savu domu un redzējumu.

slide 1
Image Slide 2
Image Slide 1
Image Slide 3
Image Slide 3
Image Slide 3
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Mari Prekup (dz. 1984) ir māksliniece un kuratore no Igaunijas, kura savu radošo darbību ir izvērsusi galvenokārt Hāpsalā un Tallinā.
Mari glezno, sietspiež un zīmē, un šīs prasmes ir apgūtas Igaunijas Mākslas akadēmijā, absolvējot gan glezniecības, gan iespieddarbu nodaļas. Papildu māksliniece ir studējusi arī Latvijā, Rīgā, un Polijā, Krakovā.
Viņas izstādes parasti tiek radītas, iedvesmojoties no ikdienas: nejaušs skaistums, absurds, netaisnība, melodrāma un disonanse, kas uzkrāj interesantus zināšanu sīkumus. Pēdējā laikā viņa pēta igauņu un somugru dabas svētvietu folkloru un spēlējas ar aizspriedumiem pseidozinātnēs, piemēram, frenoloģijā un eigēnikā, līdzās tādām modernām aktivitātēm, kā vēstures notikumu pārrakstīšana/interpretācija.