Uzvarētāja Tīna Gelnere
FINĀLISTI 27.09.2023.
Tīna Gelnere
PRET
Guna Šnē
Pusfināls 14.09.2023.
Tīna Gelnere
PRET
Oskars Kalniņš
Rūdolfs Rubenis
PRET
Guna Šnē
Otraia ceturtdaļfināls
Tīna Gelnere
PRET
Līga Griķe
Uģis Upenieks
PRET
Guna Šnē
Pirmais ceturtdaļfināls
Edgars Karpenskis Allažs
PRET
Rūdolfs Rubenis
Oskars Kalniņš
PRET
Marta Balode
Ceturtā kārta 11.08.2023.
Foto ieskats Sansusī mūziķu kautiņu turnīra 4. izslēgšanas kārtā
Pirmais pāris
Edgars Karpenskis- Allažs
Edgars pašlaik studē Hāgas konservatorijā, iepriekš mācījies dažādās Rīgas skolās. Kautiņos piedalās jau otro reizi, cerot, ka šoreiz veiksies labāk. Edgara karjeras pirmā kautiņu pretiniece Laura Muceniece saka šādi: “Edgars ir lielisks mūziķis un sava instrumenta (jā, tās pašas garās koka pagales jeb fagota) virtuozs. Lai gan ārēji šķietami jauks un miermīlīgs, tomēr, kā saka zinātāji, klusie fagotisti ir tie viskauslīgākie!”
Kristians Kalva
Kristians Kalva ir viens no Latvijas spilgtākajiem jaunās paaudzes džeza trompetistiem. Šogad pabeidza studijas Hāgas Karaliskajā Konservatorijā pie Eiropā slaveniem trompetistiem Rika Mola (Rik Mol), Martijna de Lāta (Martijn de Laat) un Frenka van der Poela (Frank van der Peol), guvis atzinību dažādos starptautiskos konkursos. Pēdojos divus gadus izturējis konkursu un tika izvēlēts Jong Metropole Orkest sastāvā uz turpmākiem projektiem kā lead trompetes amatā, kur uzstājies kopā ar pasaules slavieniem māksliniekiem Donny McCaslin, Michelle David, kā arī uzvarējis konkursu Somijā UMO Big Band Freelancer vietu. Šobrīd aktīvi spēlē pie Nīderlandes popa/džeza dīvas Trijntje Oosterhuis un Karībiešu grupu Cache Royale. Regulāri sadarbojas ar nozīmīgākajiem Latvijas orķestriem – Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestri “Sinfonietta Rīga”, Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestri, orķestri “Rīga” arī uzstājies ārvalstu projektos – ASV, Belģijā, Nīderlandē, Šveicē, Somijā, Vācijā, Spānijā u.c.
Otrais pāris
Guna Šnē
Mācījusies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (2003 – 2004, profesores Eleonoras Testeļecas klase). Kopš 2004. gada Hansa Eislera mūzikas augstskolas (Berlīne) studente (profesora H. J. Ešenburga klase). Piedalījusies kamermūzikas un solo meistarklasēs pie M. Rostropoviča, D. Gēringa, V. Bothera, A. Jehneres u.c. Profesionālo pieredzi guvusi, muzicējot J. S. Baha akadēmijas Štutgartē orķestrī (2003, 2004, diriģents H. Rilings), Gustava Mālera jauniešu simfoniskajā orķestrī (2005, 2006, diriģents K. Abado u.c.), kamerorķestrī Kamerphilharmonie Amade u.c. Kā soliste muzicējusi kopā ar J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfonisko orķestri, kamerorķestri Sinfonia Concertante, orķestri Rīgas kamermūziķi, Vidzemes kamerorķestri, E. Dārziņa mūzikas vidusskolas simfonisko orķestri. G. Mālera orķestra un Šveices Doma fonda stipendiāte. G. Āboltiņa spēlē uz privāta Dr. Hauberta fonda vācu instrumenta. K. Davidova (2002) un A. Dombrovska (2005) starptautisko čellistu konkursu laureāte, guvusi atzinību arī Latvijas mūzikas koledžu (2003), J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (2004) kameransambļu un Yamaha stipendijas konkursā stīgu instrumentiem (2004). Arvīds Bomiks
Ēvalds Lazarevičs
Ēvalds klavieres sāka spēlēt 7 gadu vecumā. Mācījies Daugavpils mūzikas skolā pie Elīnas Bambanes. Pēc tam Emīla Dārziņa mūzikas skolā (Rīga) pie Leldes Paulas. mācās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie Jura Zvikova. Ēvalds ir piedalījies daudzos festivālos un meistarklasēs kā solists un kamermūziķis Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Spānijā, Itālijā, Francijā, Zviedrijā, Čehijā un ASV. Siguldas starptautiskajās meistarklasēs ieguvis Knuta Lesiņa balvu jaunajiem mūziķiem (3 solokoncerti g. ASV. ).
Ēvalds piedalījās Dinas Jofes (RU), Uga Granta (ASV), Vsevoloda Dvorkina (IT), Diānas Ketleres (Lielbritānija), Vestarda Šimkus (LV) un citās meistarklasēs.
Trešā kārta 25.07.2023.
Foto reportāža no kautiņiem
Pirmais pāris
Uģis Upenieks
Mācījies JMRMV, JVLMA. Spēlē ar dažādiem sastāviem un projektiem – Trio Tresensus, Miķelis Dzenuška un ‘Uzvaras bulvāris’. Pašlaik tūrē ar grupu ‘Zodiaks’. Spēlē un dara, ko gribas.
Ritvars Garoza
Pianists Ritvars Garoza ir pazīstams ar savu oriģinālmūziku un aranžējumiem. Viņa darbības joma ietver bigbenda un stīgu kamerorķestri, kā arī elektronisko un džeza mūziku. Ritvars plašākai publikai zināms kā komponists un taustiņinstrumentālists grupā “Lupa”, kas 2023. gadā saņēma Zelta mikrofona balvu nominācijā “Labākais džeza albums” par studijas albumu “Koki”. Ārpus džeza un oriģinālmūzikas viņš piedalās dažādos eksperimentālos projektos, no kuriem zināmākais – “Woodpecker Project”.
Otrais pāris
Arnita Lipska
Arnita ir absolvējusi Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolu un šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Piedalījusies daudzos Latvijas un starptautiska līmeņa mūziķu konkursos, aktīvi muzicē dažāda sastāva ansambļos un orķestros. Ar ansambli “Flap trio” 2022.gada vasarā uzstājusies arī festivālā Sansusī.
Oskars Kalniņš
Jaunais, daudzsološais mūziķis Oskars Kalniņš. Mācījies Rīgas Doma kora skolā, šobrīd apgūst čella spēli, klavierspēli, kompozīciju Emīla Dārziņa mūzikas skolā un ērģeļspēli Jūrmalas Mūzikas vidusskolā. Vairāku konkursu laureāts. Uzstājies Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Vācijā un Japānā.
Otrā kārta 11.07.2023.
Foto ieskats Sansusī mūziķu kautiņu turnīra 2. izslēgšanas kārta kur uz 1/4 finālu tiek virzīta pianiste Marta Balode un mecosoprāns Tīna Ģelnere
Annemarija Gulbe
Pirmais pāris
Marta Balode
Marta ieguvusi bakalaura grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Sergeja Osokina klasē, papildinājusies Antverpenes Karaliskajā konservatorijā prof. Eliane Rodrigues
klasē. Ieguvusi pirmo vietu “VII Rīgas starptautiskajā jauno pianistu konkursā” un iespēju piedalīties meistarklasēs “Piano academy Feuerwerk" Einbekā, Vācijā. Marta aktīvi darbojas gan solo, gan kamermūzikas žanrā.
Rinalds Rozenlauks
PIKC NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolā. Rinalds ir Linarda Cīruļa balvas un VIVAT FUTURE naudas balvas ieguvējs, ir ieguvis 1.Vietu Eduarda Medņa konkursā 2019.gadā un Naujene Wind 2020 un 2021.gadā. Uzstājoties, Rinalds vienmēr gūst lielu prieku un iedvesmu nākotnes mērķiem un izaicinājumiem.
Otrais pāris
Tīna Gelnere
Mecosoprāns ir absolvējusi JVLMA maģistrantūras operas klasi pie Antras Jankavas. Eiropas Operas akadēmijas ietvaros studējusi Itālijā Arrigo Boito konservatorijā Parmā, kā arī 2020. gadā absolvējusi operas skolu Karaliskajā Velsas Mūzikas un Drāmas koledžā Lielbritānijā. Dziedājusi Velsas Nacionālajā operā, Britu Jauniešu operā, Minotaura operā, kā arī koncertējusi dažādās koncertzālēs, tai skaitā Čičesteras katedrālē, Velsas Millennium centrā un Peacock teātrī Vestendā. Viņas repertuārā ir Andželīnas loma operā La Cenerentola, Dorabella – Così fan Tutte, Nancy – Albert Herring un citas. 2021. gadā pēc 10 gadu dzīves Lielbritānijā Tīna atgriezās Latvijā, kur nodarbojas ar dziedāšanu, uzstājoties mūsdienu mūzikas festivālā “DeciBels”, Operetes teātra GALĀ konceros “Ad Astra” ASV diriģenta Gregorija Bukhaltera vadībā, sadarbojas ar Vara Klausītāja vadīto Zīmējumu teātri un ir izveidojusi un vada kori ārzemniekiem “The latvian choir for expats”.
Kira Maija Kirsanova
Kira Maija Kirsanova studē obojas spēli Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Mācījusies P. Jurjāna Mūzikas skolā un Emīla Dārziņa Mūzikas vidusskolā. 2015. gadā ieguvusi 1. vietu pūšaminstrumentu Valsts konkursā. Papildus mīlestībai pret akadēmiskās mūzikas pasauli Kira jau daudzus gadus spēlē postfolk grupā “Zāle”, kas 2015. gadā saņēma “Zelta Mikrofona” balvu par kategorijā “Labākais tautas vai pasaules mūzikas albums”.
Pirmā kārta 28.06.2023.
Foto ieskats Sansusī mūziķu kautiņu turnīra 1. izslēgšanas kārta, kur uz 1/4 finālu tiek virzīta koncertkoklētāja Līga Griķe un saksofonists Rūdolfs Pēteris Rubenis!
Annemarija Gulbe
Pirmais pāris
RŪDOLFS PĒTERIS RUBENIS
Latvijas saksofonistu cunftes pārstāvis, aktīvi muzicē ar draugiem un kolēģiem Aigaru R
aumani, Miķeli Dzenušku un citiem. Rubenis ir savu mūzikas izglītību ieguvis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, piedalījies projektā Trio Konbrio, saksofonu kvarteta ATOMOS dalībnieks.
ĒRIKS MIEZIS
Sitaminstrumentālists, vibrofonists, komponists un aranžētājs. Studējis JVLMA un Bāzeles Mūzikas akadēmijā. Darbojas džeza un akadēmiskās mūzikas žanros. Piedalījies projektos “Ainavisti”, Serendipity un Trio KonBrio. Komponējis ansamblim Trio Tresensus programmai festivālā “Sansusī”. Raksta žurnālam “Mūzikas Saule” un JAZZin.lv, vada jauno mūziķu meistarklases.
Otrais pāris
LĪGA GRIĶE
Līga ieguvusi maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā 2021. gadā pie pasniedzējas Andas Eglītes un papildinājusi zināšanas citviet Eiropā. Piedalījies neskaitāmos starptautiskos konkursos, koncertos un festivālos kā solists, kokļu ansambļa dalībnieks, kā arī kā kamermūziķis Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Slovākijā, Anglijā, ASV, Beļģijā, Nīderlandē u.c. Viņas jaunākie kamermūzikas sadarbības projekti ir TRIO TRESENSUS (kokles, saksofons, perkusijas), kokļu ansamblis CANTATA un DUO LINGA (kokles un klarnete).
ALEKSANDRS KALĒJS
Latviešu pianists, kas uzstājies teju visās Eiropas valstīs, tostarp senākajā Nīderlandes mūzikas festivālā, sniedzis koncerttūri ASV. Ņujorkā kļuvis par Gēršvina konkursa laureātu, kā arī ieguvis atzinības par Baha, latviešu, Skrjabina un laikmetīgās mūzikas interpretācijām. Vienlaikus duetā ar altistu Dāvi Sliecānu nemitīgi veido jaunas koncertprogrammas, kā arī iegūst Grand Prix Melngalvju brālības konkursā un 24. Briseles starptautiskajā mūzikas konkursā. Klavierspēli studējis Rīgā un Vīnē pie Sergeja Osokina (JVLMA), Dinas Attes (EDMV) un Avedis Kouyoumdjian (MDW).
Biedrība Sansusī un kultūrtelpa Tu jau zini Kur aicina mūziķus piedalīties “Sansusī mūziķu kauriņu turnīrs” otrajā sezonā.
Sākot ar 28. jūniju kultūrtelpā Tu jau zini Kur un citviet Latvijā norisināsies “Sansusī mūziķu kautiņu turnīrs” otrā sezona. Pēc veiksmīgi aizvadītas kautiņu pirmās sezonas, kur uzvaras laurus plūca pianists Roberts Flaics, arī šogad tiks organizēts “Sansusī mūziķu kautiņu turnīrs”, kur uzvarētājs balvā iegūs honorāru 1000eur apmērā un garantētu koncertu 2024. gada festivālā “Sansusī”.
Turnīrs tiks organizēts kā 8 vakaru pasākums 3 mēnešu periodā, kur katrā no vakariem paredzēti 2 kautiņu pāri ar improvizētu programmu un kuros piedalīsies dažādus instrumentus un balsis pārvaldoši profesionāli mūziķi un mūzikas skolu audzēkņi. Sansusī kautiņu formāts paredz, ka instrumenta veidam vai balsij, ko pārvalda mūziķis nav izšķiroša nozīme, jo konkursa kārtībā, pēc iesūtītajiem video, tiks atlasīti mūziķi, kuru tehniskās instrumenta pārvaldīšanas prasmes neizraisa nekādus jautājumus un pamatprasība būs “sacensties” skatuves atraktivitātē, muzikālajā asprātībā un mēles asumā. Uzvarētāju nosaka 5 balsis – žūrija, kuru pārstāvēs divi skatuves mākslas profesionāļi un viens nejauši izvēlēts tā vakara apmeklētājs (katram viena balss), Sansusī un Tu jau zini Kur komanda (kopā viena balss), kā arī piektā balss – publikas balsojums vakara beigās. Viņi arī būs tie, kas noteiks gan to mūziķi, kurš ir uzvarējis konkrētajā kautiņā un tiek virzīts turnīra nākamajai kārtai, gan to kurš saņems torti.
ENG
The association “Sansusī ” and the cultural space “Tu jau zini Kur” invite musicians to participate in the second season of the “Sansusī Musicians’ Standoff Tournament”!
Starting from June 28th, the second season of the “Sansusī Musicians’ Standoff Tournament” will take place at the cultural space “Tu jau zini Kur” and elsewhere in Latvia. After the successful first season, where the winner was pianist Robert Fleitz, the “Sansusī Musicians’ Standoff Tournament ” will also be organized this year. The winner will receive a prize of 1000 euros and a guaranteed concert at the 2024 “Sansusī” festival.
The tournament will be organized as an 8-evening event over a 3-month period, where each evening will feature 2 standoff pairs with an improvised program and will involve professional musicians and music school students mastering different instruments and voices. The Sansusī standoff format suggests that the type of instrument or voice mastered by the musician is not decisive, as musicians will be selected according to the competition order, based on submitted videos, whose technical skills in mastering the instrument do not raise any questions. The basic requirement will be to “compete” in stage attractiveness, musical sharpness, and wittiness. The winner will be determined by 5 votes – the jury, represented by two stage art professionals and one randomly chosen visitor of the evening (each with one vote), the Sansusī and “Tu jau zini Kur” team (together with one vote), as well as the fifth vote – the audience vote at the end of the evening. They will be the ones to decide both the musician who has won the particular brawl and is moved to the next round of the tournament and the one who receives the cake.
Mūziķi tiek aicināti piedalīties turnīrā, iesūtot savus video pieteikumus ar muzikāliem elementiem e-pastā kauslis@sansusi.lv līdz 28. maija pusnaktij.
Musicians are invited to participate in the tournament by submitting their video applications with musical elements by email to kauslis@sansusi.lv until midnight on May 28th.
Ar “Sansusī mūziķu kautiņu turnīra” nolikumu vari iepazīties
You can read the “Sansusī Musicians’ Brawl Tournament” rules.
Ieskats pagājušā gada “Sansusī mūziķu kautiņu turnīrā”
A look at last year “Sansusī Musicians’ Standoff Tournament: